Odwiedź nasz Fanpage

 21 października - konkurs na zdjęcie profilowe szkoły na facebooku

Zasady są bardzo proste:
- zrób ciekawe zdjęcie szkoły, kolegów, koleżanek
- zamiast zdjęcia możesz wykonać rysunek, a następnie go zeskanować
- zdjęcie profilowe można wykonać za pomącą grafiki komputerowej
- gotową pracę prześlij na adres nauczyciela – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarcz osobiście
- termin składania prac do 28.10.2016
- głosowanie na najlepsze zdjęcie profilowe od 1.11 do 10.11
- dla zwycięzców przewidziane nagrody

 

19 października - Teledysk

W dniu dzisiejszym klasa II A rozpoczęła pracę nad teledyskiem, który przygotowuje na konkurs TVN. Zadanie polega na nagraniu teledysku właśnie do piosenki Dawida Kwiatkowskiego. Pomysłodawczynią i reżyserem jest Iga Kornaś, a wspomaga ją cała klasa. Zyczymy powodzenia.

19 października - Lekcja języka angielskiego

Uczniowie powtarzali materiał gramatyczny z języka angielskiego korzystając z własnoręcznie wykonanych pomocy naukowych,

17 października - Szkolny turniej tenisa stołowego.

W turnieju brało udział 19 zawodników. Najlepszą wśród ośmiu startujących dziewcząt okazała się Marcelina Kowalska pokonując w finale Wiktorię Brzezińską,trzecią lokatę zajęła Aleksandra Okoń.
Wśród chłopców triumfował Jakub Gryczka,który w finale pokonał Wojtka Szłapę.Na podium zmieścił się również Eryk Lamtshek.
Cała szóstka będzie reprezentowała nasze gimnazjum w zawodach na szczeblu powiatowym, które odbędą się w naszej szkole.Gratulacje dla wszystkich uczestników, a naszym reprezentantom życzymy powodzenia!

Mistrzostw Powiatu Złotowskiego w Halowej Piłce Nożnej

Reprezentacja chłopców zajęła II miejsce w eliminacjach "Mistrzostw Powiatu Złotowskiego w Halowej Piłce Nożnej ", które rozegrano 13.10.2016r. w Zakrzewie. W zawodach uczestniczyły Gimnazja z Zakrzewa, Złotowa, Lipki, Krajenki. Naszą szkołę reprezentowali: Block Szymon - kapitan, Goździkowski Kamil, Milewczyk Patryk, Spychalski Bartosz, Kmiecik Robert, Pryciak Dawid, Szłapa Wojciech, Drzazga Krystian, Lamtschek Eryk, Sadłowski Kajetan.

 

Wyjazd do kina

Klasa IIC z okazji Dnia Edukacji Narodowej zaprosiła swojego wychowawcę Pana Łukasza Michniackiego na film pt. "Inferno"

 

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się uroczysty apel z z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy Ib przygotowali nietypową lekcję oraz zaśpiewali piosenkę dla nauczycieli. Klasy pierwsze zostały przyjęte w poczet uczniów gimnazjum. Ale zamin to się stało, musiały wykonać kilka zadań: rysowac z zamknietymi oczami, zatanczyc, krecic hula hop i zaprezentowac klasowy okrzyk. Ponieważ 13 października jest Dniem Ratownictwa Medycznego, uczniowie klas trzecich przygotowali krótki pokaz ratowniczy.

 

Kółko informatyczne

W dniu dzisiejszym na kółku informatycznym rozpoczął się konkurs o tytuł "Szkolnego Mistrza Arkusza Kalkulacyjnego" (SMAK). Co 2 tygodnie będziemy się spotykać, by omawiać problemy arkusza kalkulacyjnego, co może pomóc w rozwiązaniu zadań konkursowych. Zapraszam zainteresowanych konkursem lub tylko zagadnieniami informatycznymi na następne spotkanie 25 października o godzinie 14.10 w klasie 111. Adam Michalec

 

Lekcja EDB

Uczniowie klas trzecich ćwiczą na lekcji resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO). Mogą sami przekonać się, czy ratowanie czyjegoś życia jest łatwe. Po krótkim instruktażu każdy wykonał RKO na fantomie przed całą klasą i nie miał z tym większych problemów.

 

Wycieczka edukacyjna klas trzecich

W dniu 07.10.2016 r. odbyła się wycieczka edukacyjna klas trzecich do Bydgoszczy. Poznawanie miasta uczniowie rozpoczęli od Muzeum Kanału Bydgoskiego. Usłyszeli o jego historii i roli, jaką odegrał on w dziejach miasta. Kolejnym punktem wycieczki była zacumowana przy nabrzeżu zabytkowa barka Lemara, nadal pływająca, posiadająca osadę marynarską i jednocześnie będąca obiektem po części muzealnym. Następnie uczniowie przeszli na Wyspę Młyńską i w Muzeum Okręgowym zapoznali się ze zbiorami archeologicznymi, numizmatycznymi oraz obejrzeli eksponaty sztuki współczesnej. W kolejnym miejscu - Muzeum Mydła i Brudu - w ramach warsztatów przygotowali dla siebie mydełka. Ostatnim punktem wycieczki było wieczorne przedstawienie. Uczniowie obejrzeli operę komiczną G. Donizettiego pt. "Napój miłosny".

 

Warzywoludek

W ramach programu "Trzymaj formę" młodzież naszego gimnazjum podjęła wyzwanie wykonania Warzywoliudka, ze zdrowej żywności. Wielu uczniów przystąpiło do tej akcji i zaskoczyli swoją pomysłowością. Równolegle - na wesoło,
wykorzystując znaki nakazu i zakazu jako tło - zaprezentowali zdrową i szkodliwą żywność.
Dzięki tej akcji młodzież ma większą wiedzę na temat wartości odżywczych warzyw i owoców. A zastosowane formy
zachęciły wielu do uczestniczenia w tych zmaganiach.

 

Obiekty sportowe szkoły

Od września bieżącego roku w naszym gimnazjum poszerzona została baza obiektów, na których uczniowie mogą ćwiczyć i
trenować. Nowo powstały stadion daje możliwości uprawiania lekkiej atletyki, m.in. gry w piłkę nożną, skoku w dal i wzwyż,
rzutu kulą, dyskiem i oszczepem oraz biegania. Dotychczas istniejące korty tenisowe zostały zmodernizowane. Powiększono
korty do pełnych wymiarów oraz zamontowano blendy umożliwiające grę również w wietrzne dni.

 

Ciekawa chemia

 

Na biologii też sie dzieje

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

5 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Czekamy na wyniki.

 

 

 

Zbiór nakrętek

Zbierając nakrętki pomagamy innym, dołącz do nas !!!

 

Dzień chłopaka

 30 września to Dzień Chłopaka, więc dziewczęta ofiarowały swoim kolegom słodkie niespodzianki. Również i samorząd nie zapomniał o uczniach naszej szkoły.

 

Biegi przełajowe

Nasza drużyna chłopców w składzie Bartosz Spychalski, Kamil Goździkowski, Łukasz Rymon, Szymon Block, Robert Kmiecik, Dawid Pryciak, Jakub Świniarski, Kajetan Sadłowski, Jakub Gryz, Wojciech Kowalik w dniu dzisiejszym wywalczyli I miejsce w biegach przełajowych w kategorii chłopców. GRATULUJEMY!

 

Konkurs plastyczny "Oddal to"

W szkole odbył się konkurs plastyczny zatytułowany „Oddal wszystko to, co szkodzi zdrowiu”. Organizatorem konkursu był Główny Inspektorat Sanitarny z siedzibą w Warszawie. Celem konkursu było wykonanie prac wykorzystujących zdjęcia zrobione aplikacja „Oddal to”. Tematyka prac dotyczyła profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia, wolnego od używek.

Z naszej szkoły najładniejszą pracę wykonały dziewczęta z klasy 1a – Nikola Michałek, Lena Kiedrowicz, Aleksandra Włodarczyk i Wiktoria Widawska. Ich praca została wysłana do Warszawy na etap ogólnopolski. 

 

 

Obóz językowy w górach

Uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich w dniach 21-25 września br. uczestniczyli w obozie szkoleniowo-językowym "YouthMaSter - Akademia Młodych Osobowości". W drodze na miejsce (Stary Gierałtów) zwiedzali podziemia twierdzy kłodzkiej. Podczas zajęć z wolontariuszami z różnych krajów (Danii, Portugalii, Rumunii, Turcji, Hiszpanii i Indii) mieli okazję przekonać się, na czym polegają różnice kulturowe między tymi krajami. Ale przede wszystkim twórczo podchodzić do problemów, pracować i komunikować się w grupach oraz budować własną markę. A wszystko to w języku angielskim.

film z rozdania zaświadczeń

Sprzątanie świata

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2016 roku o godzinie 9.00 w sali gimnastyczniej gimnazjum nastąpiło uroczyste rozpoczęcie

roku szkolnego 2016/2017.