Szkoła Małego Inżyniera
Szkoła Małego Inżyniera
Szkoła Małego Inżyniera

23 czerwca - Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Wreszcie wymarzone wakacje. Na zakończeniu były przemowy, podziękowania, śpiewy, a nawet taniec.

 

 22 czerwca - wycieczka rowerowa klasy 1b

22 czerwca - Bowling

Przedostatni dzień roku szkolnego klasy II A i II B spędziły aktywnie. Wspólnie z wychowawczyniami pojechały na bowling do Piły. W czteroosobowych zespołach uczniowie walczyli o palmę zwycięstwa. Rywalizacja przebiegała różnie, w końcu jednak, jak przypomniał któryś z uczniów, chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. A ta była przednia. Co niektórzy musieli wzmocnić się olbrzymią pizzą. ??

 22 czerwca - Lekcje geografii w terenie

 21 czerwca - Wycieczka klasy 2a

Dziś, 21.06. klasa II A wybrała się na wycieczkę rowerową trasą przez Paruszkę, Skórkę, Rogownicę nad Jezioro Wapińskie a stamtąd już do Krajenki.Trochę nadrobiliśmy, jadąc leśnymi drogami, gdyż zamiast w Skórce wyjechaliśmy na drogę do Dobrzycy. Dzielnie zawróciliśmy i w końcu dotarliśmy do Skórki, skąd po krótkim postoju przy Dino pojechaliśmy zaplanowaną wcześniej trasą nad jezioro. Leniwy odpoczynek pozwolił zregenerować siły przed dalszą jazdą.
Nie ominęły nas przygody. Rekord spadania łańcucha pobił Patryk Milewczyk. Dzięki umiejętnościom Michała Graja jednak wciąż mógł jechać dalej. Michał pomógł też pani Kurcin, gdy spadł jej łańcuch. Humory jednak wszystkim dopisywały mimo tych krótkich postojów.

 

 20 czerwca - Wyniki egzaminu gimnazjalnego

Uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum, którzy w kwietniu napisali egzaminy gimnazjalne, mogą być dumni ze swoich wyników. Gratulujemy wszystkim osiągnięcia wysokich wyników i życzymy, aby w szkołach, w których podejmą naukę we wrześniu, wiodło im się równie dobrze.

20 czerwca - Biwak klas 3a i 3b

Klasy 3a i 3c pojechały na biwak do Kujanek. Biwak niezwykły, bo aby tam dotrzeć musieli przejść blisko 7 km. Mało tego, po wyjściu z pociągu w Zakrzewie, mając do dyspozycji mapy i kompasy, musieli dotrzeć nad jezioro samodzielnie. Trenowali jednak przed biwakiem na sucho, w szkole.

16 czerwca - Wyprawa klas 3b i 3d na kajaki

14 czerwca - Święto szkoły

W dniu dzisiejszym nasza szkoła obchodziła swoje święto. Po uroczystej mszy świętej odbył się apel z udziałem zaproszonych gości i uczniów szkoły podstawowej z Krajenki.

9 czerwca - Bal gimnazjalny

W piątek 9 czerwca nasi trzecioklasiści bawili się podsumowując swój okres nauki w gimnazjum. Oto kilka fotek obrazujących ich tańce.

9 czerwca - Konkurs o patronie szkoły

Z okazji zbliżającego się święta szkoły odbyły się dziś w naszym gimnazjum trzy konkursy: "Konkurs wiedzy o Patronie Szkoły" dla klas pierwszych, "Konkurs znajomości gwary wsi Podróżna" dla klas drugich i "Konkurs Językowy" dla klas trzecich.

8 czerwca - Akcja "Zbieraj z klasą"

W dniu 08.06.2017 r. zakończyliśmy zbiórkę sprzętu i baterii w ramach akcji "Zbieraj z klasą". Zwycięzców poznamy 23.06.2017 r. Dziękuję bardzo wszystkim za udział w akcji i zapraszam do uczestnictwa w roku następnym.

8 czerwca - Biologia w klasach trzecich

Na zajęciach biologii klasy trzecie tworzyły model DNA a uczennica klasy 2 a Hanna Bieńkowska pokazywała uczniom klasy 3 b jak wyodrębnia się DNA z banana. Oto jak wyglądała nasza praca.

8 czerwca- Lekcja biologii w terenie

W dniu 08.06.2017 r. klasy 1a i 1b uczestniczyły w zajęciach terenowych. Za pomocą skali porostowej oznaczaliśmy porosty i ocenialiśmy w jakiej strefie znajduje się Krajenka. Zapraszam do zapoznania się z naszą galerią.

7 czerwca - Wesoła fizyka

Dnia 7.06.2017 uczniowie klasy Ic robili doświadczenia z fizyki. Oto kilka ciekawych ujęć ;)

5 czerwca - Konkurs edukacyjno-zawodowy

W dniu 05.06.2017 r. w siedzibie Młodzieżowego Centrum Kariery w Złotowie (CEiPM Piła), odbyło się podsumowanie konkursu edukacyjno-zawodowego, powiatowego, pt. „Moje wymarzone miejsce pracy". Przedsięwzięcie zorganizowane zostało w ramach Akcji „LATO w OHP". Uczestnicy konkursu - młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przybyli wraz z pedagogami. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji przez doradcę zawodowego Iwonę Damięcką, działalności MCK w Złotowie, które istnieje na lokalnym rynku od 8 lat. Po krótkiej przerwie nastąpiło podsumowanie konkursu. Nadesłane prace zostały wykonane przez uczestników bardzo starannie i z dużym zaangażowaniem. Młodzież wykazała się kreatywnością i pomysłowością. Laureatami konkursu edukacyjno-zawodowego zostali:
I miejsce - Arkadiusz Graj, uczeń kl. III, Gimnazjum dr. Władysława Brzezińskiego w Krajence
II miejsce - Piotr Suszek, uczeń kl. I Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Jastrowiu
III miejsce - Natalia Czerkas, uczennica kl. II Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Jastrowiu
Wyróżnienie dla:
- Klaudii Rybarczyk, uczennicy kl. II Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Jastrowiu
- Anny Tatera, uczennicy kl. I TŻ, Technikum Nr 3 im. Hipolita Cegielskiego w Złotowie.
Nagrody sponsorowane zostały przez Wielkopolską Wojewódzką Komendę OHP. Nagrodą główną była torba sportowa. Laureaci otrzymali również upominki oraz dyplom. Nie zabrakło pogadanek o pasjach i zainteresowaniach uczestników, o tym jakie mają plany na przyszłość. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy, dziękujemy za udział w konkursie edukacyjno - zawodowym i zachęcamy do dalszego udziału w naszych przedsięwzięciach.

4 czerwca - Wycieczka do Gdańska

W dniach 4-5 czerwca uczniowie klasy 1b uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta. Pierwszego dnia doświadczyli niesamowitych przygód z "Piotrusiem Panem" w Teatrze Muzycznym w Gdyni, zwiedzili i przetestowali wystawę w Centrum Nauki Eksperyment. Drugiego dnia poznali historię Gdańska, obejrzeli wnętrze Kościoła Mariackiego i zobaczyli panoramę miasta z jego wieży, weszli do Stoczni Gdańskiej i ECS.

1 czerwca - Wycieczka do Berlina

1 czerwca 2017 roku uczniowie klas I a, I c, I d, Gimnazjum im. dr. Władysława Brzezińskiego w Krajence udali się na wycieczkę do Berlina - stolicy Niemiec. Celem było zapoznanie uczniów z historią Berlina i zwiedzanie najciekawszych miejsc tego miasta. Podziwialiśmy m.in. Katedrę Berlińską, Kościół Mariacki, Fontannę Neptuna,Kolumnę Wolności chwilę podziwialiśmy Rotes Rathas (Czerwony Ratusz). Byliśmy na Wyspie Muzeów, przy Wieży Telewizyjnej, na Alexanderplatz. Spacerowaliśmy ulicą Unter der Linden. Zobaczyliśmy zegar wodny umiejscowiony w Europa Center. Miejsce pamięci poświęcone ofiarom zamachu w grudniu 2016 roku oraz miejsce upamiętniające ofiary holocaustu skłoniło nas do zadumy. Na Potsdamer Platz, idąc ulicą, zatrzymaliśmy się przy fragmentach Muru Berlińskiego - symbolu upadku komunizmu. Z okien autobusu podziwialiśmy Pałac Charlotten Barg. Niestety, ze względu na zamknięte ulice nie mogliśmy dojść do Bramy Brandenburskiej. Jechaliśmy także tunelem podziemnym. Zwiedzaliśmy Muzeum Natury.

1 czerwca - Jak nie czytam jak czytam

,,Jak nie czytam jak czytam'' - pod takim hasłem już po raz drugi odbyło się w naszym gimnazjum ogólnopolskie wspólne czytanie książek. Każdy czytał to, na co miał ochotę. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i pokazali, że chętnie sięgają po książki , które ich interesują. Mam nadzieję, że dzisiejsza akcja przyczyni się do wzrostu zainteresowania czytaniem.

31 maja - Konkurs Wiedzy o Anglii

Nasi uczniowie Stanisław Ciechanowski, Jędrzej Ciechanowski, Marcin Spychalski, Tymoteusz Wolski wzięli dziś udział w międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Anglii zorganizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie i zdobyli wszystkie główne nagrody. I miejsce Stanisław Ciechanowski, II miejsce Marcin Spychalski, III miejsce Tymoteusz Wolski. Wielkie gratulacje! Konkurs odbył się w języku angielskim ponadto o wyniku decydował czas udzielanych odpowiedzi.

30 maja - nowy dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej

W dniu dzisiejszym na apelu szkolnym Burmistrz Gminy i Miasta Krajenka pan Stefan Kitela zarządzeniem z dnia 26 maja 2017r., działając w porozumieniu z Wielkopolskim Kuratorem Oświaty, powierzył panu Andrzejowi Pietrzakowi stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krajence na okres pięciu lat, tj. od 1 września 2017r. do 31 sierpnia 2022r. Zdobyte wcześniej doświadczenie pedagogiczne oraz kwalifikacje z pewnością pozwolą panu Andrzejowi Pietrzakowi wprowadzić w szkole konieczne zmiany związane z reformą szkolnictwa, tak aby uczniowie osiągali sukcesy na miarę swoich możliwości.

23 maja - festiwal nauki

W dniu dzisiejszym w naszej szkole w ramach "Szkoły Małego Inżyniera" odbył się całodzienny festiwal nauki. Z zaczęło się niewinnie od "chemicznej lokomotywy" w ramach eksperymentów fizyko-chemicznych na sali gimnastycznej. Później uczniowie w grupach brali udział w zajęciach z robotyki i programowania oraz nowoczesnych technologii. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, ale pod koniec dnia też już zmęczeni. Niech żałują ci którzy nie byli.

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

image000image001

 

20 maja - Kreatywna świetlica

Pomysł " Kreatywna świetlica" zrodził się w naszych głowach ,czyli w głowach rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Krajence w związku ze zmianami jakie w najbliższym czasie czekają naszą szkołę a tym samym nasze dzieci. Władze naszej gminy przejęły budynek szkoły ponadgimnazjalnej w Krajence i od 1 września 2017 r. stanie się on budynkiem Szkoły Podstawowej do której będą uczęszczały nasze dzieci. W budynku tym do tej pory uczyła się młodzież szkoły ponadgimnazjalnej oraz uczniowie gimnazjum, w chwili obecnej w budynku należy stworzyć warunki dla dzieci młodszych. Jako rodzice uważamy, że powinniśmy się włączyć w działania mające na celu rozwój naszych dzieci, dlatego też konkurs ogłoszony przez fundację AVIVA "To dla mnie ważne" wydał nam się idealny do realizacji naszego pomysłu. Chcemy aby stworzona świetlica stała się miejscem kolorowym, kreatywnym , wyposażonym w kąciki edukacyjne tak aby każde dziecko znalazło coś dla siebie. Świetlica miałaby służyć uczniom Szkoły Podstawowej w Krajence

Prosimy bardzo wszystkich internautów o głosowanie na naszą kreatywną świetlice. Nasze dzieci są dla nas najważniejsze a spędzając swój wolny czas w takiej kreatywnej świetlicy sprawi, że będą szczęśliwe i to dla nas rodziców jest najważniejsze. Wierzymy , że za pomocą Państwa głosów fundacja AVIVA spełni marzenia naszych dzieci.

Zachęcamy do głosowania!
http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,1525.html

17 maja - zajęcia z robotyki

Uczniowie naszego gimnazjum na dodatkowych zajęciach z robotyki konstruują i programują roboty. Tak ich to absorbuje, że
czasami spóźniają się na ostatni autobus do domu:)

15 maja - Mistrzostwach Rejonu Pilskiego w piłce nożnej chłopców

Reprezentacja chłopców zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Rejonu Pilskiego SZS "Wielkopolska" w piłce nożnej chłopców SG w roku szkolnym 2016/2017.
Turniej rozegrano 12.05.2017 r. w Wągrowcu. W zawodach uczestniczyły: Gim. Okonek n/Notecią, Gim. Budzyń, Gim. Wągrowiec, Gim. Krajenka, Gim. Trzcianka, Gim. Skoki. Naszą szkołę reprezentowali: Block Szymon - kapitan, Goździkowski Kamil, Spychalski Bartosz, Długosz Karol, Pryciak Dawid, Drzazga Krystian, Andrzejewski Patryk, Lamtschek Eryk, Król Marcin.

9 maja - Dzień Europy

9 maja Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Europy. Uczniowie grupy zaawansowanej j. angielskiego (z klas 3cd) przygotowali konkurs Wiedzy o UE, prezentację o UE, filmiki oraz prezentacje krajów europejskich. Poszczególne klasy miały za zadanie przygotowanie prezentacji wylosowanego kraju, zgodnie z pomysłem klasy. Ta część DE była oceniana przez jury.
Oceniana była także wiedza o poszczególnych krajach europejskich.
Oto wyniki:
Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej: I mce 3c, II mce 1b, III mce 3d.
Konkurs "Prezentacja kraju" I mce 1b i 3c, II mce 1c i 3d, III mce 2a, wyróżnienia: 1d, 2c, 3a, 3b.

3 maja - Święto Konstytucji

Nasza szkoła uroczystym apelem wspomniała 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Wycieczka klasy 3b do Torunia

W dniu 28.04.2017 r. klasa 3b udała się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym miejscem naszych odwiedzin było Planetarium w którym oglądaliśmy seans pt."Meteoplanet". Poznaliśmy dzięki temu warunki panujące na różnych planetach. Następnie udaliśmy się do Centrum Nowoczesności - Młyn Wiedzy, gdzie zdobywaliśmy wiedzę m. in. z biologii, geografii i fizyki. Ostatnim miejscem naszej wycieczki był Park Trampolin w którym połączyliśmy aktywność fizyczną z dobrą zabawą. Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią.

Finał Mistrzostw Powiatu Złotowskiego w Piłce nożnej

Reprezentacja chłopców zajęła I miejsce w "Finałach Mistrzostw Powiatu Złotowskiego w Piłce nożnej na orliku", które rozegrano 26.04.2017 r. w Okonku. W zawodach uczestniczyły: Gim. 2 Złotów, Gim. Krajenka, Gim. Okonek, Gim. Lipka.
Naszą szkołę reprezentowali: Block Szymon - kapitan, Goździkowski Kamil, Spychalski Bartosz, Długosz Karol, Pryciak Dawid, Rymon Łukasz, Drzazga Krystian, Andrzejewski Patryk, Król Marcin. Wygrywając w finałach, chłopcy awansowali do rozgrywek rejonowych.

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu

Reprezentacja szkoły w składzie: Joanna Król, Natalia Kowalska, Aleksandra Okoń, Martyna Popa, Nikola Senabia, Eryk Lamtschek, Kajetan Sadłowski, Karol Długosz, uczestniczyła w "Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Złotowskiego w Biegach Przełajowych". Zawody odbyły się 25 kwietnia na Stadionie Miejskim w Okonku. W rywalizacji uczestniczyło osiem gimnazjów. Bardzo dobrze wypadły dziewczęta: Joanna Król i Natalia Kowalska zajmując kolejno  drugie i  trzecie miejsce indywidualnie w swojej kategorii wiekowej. W klasyfikacji drużynowej dziewczęta uplasowały się na trzecim miejscu.

Giełda szkół

25 kwietnia, we wtorek uczniowie klas trzecich pojechali do Złotowa do CKZiU na Powiatową Giełdę Szkół Ponadgimnazjalnych. Mieli okazję zapoznać się z ofertą szkół różnych typów, dzięki czemu być może łatwiej będzie im podjąć decyzję wyboru szkoły, w której od września kontynuować będą naukę.

Powiatowy Konkurs BRD

25 kwietnia odbyły się powiatowe eliminacje do ogólnopolskiego konkursu "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego". Nasza drużyna w składzie: Stanisław Ciechanowski, Kamil Kowalik i Aleksander Kowalski rozwiązywała test i jeździła rowerem na torze z przeszkodami. Po wspaniałej rywalizacji (Olek jako jedyny w powiecie przejechał tor przeszkód bezbłędnie) nasza drużyna zajęła II miejsce w powiecie. Gratulujemy

Powiatowy Konkurs Motorycacyjny

25 kwietnia nasi uczniowie Andrzej Okoń i Mikołaj Martenka brali udział w Powiatowym Konkursie Motoryzacyjnym. Składał się on z dwóch etapów: teoretyczny test i praktyczny egzamin dla trzech najlepszych uczniów po testach. Imprezą towarzyszącą temu konkursowi był pokaz ratownictwa w wykonaniu PSP w Złotowie. Po pokazach ogłoszono wyniki. Mikołaj Martenka zajął I miejsce, a Andrzej Okoń III miejsce. GRATULUJEMY

Egazmin gimnazjalny

19 kwietnia uczniowie klas trzecich rozpoczęli maraton egzaminacyjny. W pierwszym dniu piszą testy z przedmiotów humanistycznych, w drugim - matematyczno-przyrodniczych a w trzecim - z języków obcych.
Wszystkim trzecioklasistom życzymy powodzenia i osiągnięcia jak najwyższych wyników.

Spektakl "Dziady cz.II"

12 kwietnia w Krajeńskim Ośrodku Kultury wszyscy uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję obejrzeć przygotowaną przez aktorów Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku sztukę Adama Mickiewicza - "Dziady cz. II."

Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski

Jak co roku Krajeński Ośrodek Kultury organizował Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski. Odbywa się on w różnych kategoriach i biorą w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Również i nasi gimnazjaliści prezentowali wiersze swoich ulubionych autorów. Wygrała uczennica klasy I B, Zofia Pietrzak II miejsce zajęła Natalia Wolska, uczennica klasy III D III miejsce zajęła uczennica klasy II C, Sandra Jędrzejczyk.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce nożnej

 

Reprezentacja chłopców zajęła I miejsce w "Półfinałach Mistrzostw Powiatu Złotowskiego w Piłce nożnej na orliku", które rozegrano 11.04.2017 r. w Złotowie. W zawodach uczestniczyły: Gimnazjum nr 2 Złotów, Gimnazjum Krajenka, Gimnazjum Radawnica, Gimnazjum Katolickie Złotów.
Naszą szkołę reprezentowali: Block Szymon - kapitan, Gożdzikowski Kamil, Spychalski Bartosz, Kmiecik Robert, Pryciak Dawid, Rymon Łukasz, Drzazga Krystian, Lamtschek Eryk, Andrzejewski Patryk, Król Marcin.

 

31 marca - Powiatowy turniej OTWP


31 marca uczniowie naszego gimnazjum Stanisław Ciechanowski i Kamil Kowalik reprezentowali gminę Krajenka w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP). Obaj przeszli etap pisemny. W zadaniach ustnych lepszy okazał się Stanisław Ciechanowski (maksymalna ilość punktów) i on będzie reprezentował nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich. Kamil Kowalik musiał się zadowolić drugim miejscem. GRATULUJEMY!

30 marca - spotkanie z dietetykiem


W dniu dzisiejszym uczennice klas pierwszych i drugich miały okazję spotkać się z absolwentką naszego gimnazjum - Moniką Goździkowską, pracującą jako dietetyczka, i poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz stosowania diet. Wkrótce planowane są kolejne spotkania dla pozostałych uczniów.

28 marca - Mistrzostwach Powiatu Złotowskiego w Piłce Koszykowej

Reprezentacja chłopców zajęła III miejsce w "Mistrzostwach Powiatu Złotowskiego w Piłce Koszykowej ", które rozegrano 28.03.2017 r.
w Złotowie. Naszą szkołę reprezentowali: Block Szymon, Lamtschek Eryk, Goździkowski Kamil, Sadłowski Kajetan, Kmiecik Robert, Machnowski Oskar, Kowalski Aleksander, Rymon Łukasz, Jończyk Paweł, Drzazga Krystian.

27 marca - wycieczka do Podróżnej

Klasa Ia i Ib odwiedziły wieś w której urodził się Władysław Brzeziński.

 

21 marca - pierwszy dzien wiosny

W naszej szkole wiosnę przywitaliśmy bardzo wesoło. Były występy, konkursy i kiełbaski z grila. Wszyscy dobrze się bawili i w radosnym nastroju spędzili ten dzień.Pierwsze miejsce w konkursie "Mam talent" w kategorii cała klasa zdobyła klasa II a. Laureatem konkursu wiosennego "Mam talent" w kategorii indywidualnej został Kajetan Sadłowski, który w niezwykły sposób stukając palcami w zęby wykonał fragment z "Orfeusza w piekle" Jakuba Offenbacha.

15 marca - Lekcja chemii

Uczniowie klas pierwszych na lekcji chemii poznawali różne metody otrzymywania tlenku węgla (IV). Pracując w grupach uczyli się współpracy i zdobywania wiedzy w miłej atmosferze. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

 

 6 marca - III Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

6 marca 2017 roku w Gimnazjum w Zakrzewie odbył się III Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego. Gimnazjum im. dr. Władysława Brzezińskiego reprezentowała uczennica klasy III d Zuzanna Gronowska. Uczennica Pani Sylwii Karabasz godnie zaprezentowała krajeńskie Gimnazjum, wykazując się wiedzą i zdolnościami językowymi. Duża konkurencja nie pozwoliła uczennicy zająć czołowego miejsca, jednak za zaangażowanie w nauce nalezą się jej słowa pochwały.

7 marca - Konkurs Piosenki Angielskiej

7 marca trzy uczennice: Iga Kornaś, Monika Maniak, Natalia Wolska wzięły udział w III konkursie piosenki angielskiej organizowanym przez gimnazjum w Wyrzysku.

7 marca - Pokazy ratownictwa medycznego w przedszkolu

Dnia 7 marca uczniowie naszego gimnazjum: Agata Bartenowska, Weronika Michalska, Kamil Kowalik i Stanisław Ciechanowski udali się do przedszkola w Krajence. Na miejscu przeprowadzili serię pokazów z ratownictwa medycznego dla przedszkolaków. Dzieci były bardzo zainteresowane i chętnie uczestniczyły w zajęciach.

6 marca - Mistrzostwa Powiatu Złotowskiego w Piłce Koszykowej Dziewcząt

Reprezentacja dziewcząt zajęła III miejsce w "Mistrzostwach Powiatu Złotowskiego w Piłce Koszykowej Dziewcząt", które rozegrano 06.03.2017 r.w Okonku. W zawodach uczestniczyły Gimnazja z Okonka, Świętej, Lipki, Krajenki. Naszą szkołę reprezentowały: Sudoł Oliwia, Bannach Marta. Jędrzejczyk Sandra, Kaszewska Alicja, Kucharska Wiktoria, Mętlak Kinga, Okoń Aleksandra, Popa Martyna, Bator Oliwia, Dąbrowska Marta, Madej Katarzyna, Gronowska Zuzanna, Kowalczyk Julia.
wyniki: I. - Święta,II - Okonek, III - Krajenka, IV - Lipka

2 marca - obchody Święta Żołnierzy Wyklętych

Uczniowie naszego gimnazjum w dniu dzisiejszym uczestniczyli w obchodach Święta Żołnierzy Wyklętych. Po uroczystej mszy świętej, przeszli wraz ze sztandarem pod pomnik gdzie złożyli kwiaty.

28 lutego - Konkurs Matematyczno-Fizyczny

28 lutego br. w Łobżenicy odbył się Konkurs Matematyczno-Fizyczny o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Konkurs miał charakter drużynowy. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: klasy 1 i 2 w składzie: Marcin Spychalski (IIA), Jędrzej Ciechanowski (IC), Marek Daszkiewicz (IC), Adam Kaczmarek (IC), Maksymilian Lupa (IC), oraz klasy 3 – Wiktoria Bannach (IIIC), Weronika Michalska (IIIA), Aleksandra Zdybał (IIIB), Zuzanna Gronowska (IIID), Stanisław Ciechanowski (IIIC). Dziewięć drużyn walczyło o jeden puchar. Najlepszą drużyną okazała się drużyna naszych trzecioklasistów. Zdobyli 28 punktów na 30 możliwych. Byliśmy bezkonkurencyjni! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!


21 lutego - eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W OSP Krajenka 21 lutego 2017 roku odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Z naszego gimnazjum najlepiej wypadli Stanisław Ciechanowski z klasy III c - pierwsze miejsce, Kamil Kowalik z III d - drugie miejsce i Jędrzej Ciechanowski z I c - trzecie miejsce. Gratulujemy wspaniałych wyników.

 

27 stycznia - ferie zimowe

Drodzy Uczniowie,
rozpoczynające się wkrótce ferie zimowe to dla Was wszystkich czas wytchnienia i odpoczynku po trudach kilkumiesięcznej pracy. Życzymy Wam, abyście dobrze odpoczęli, nabrali sił i motywacji do dalszej nauki w nowym semestrze.
Nauczycielom i Pracownikom obsługi szkoły dziękujemy za dobrze spełnione obowiązki i również życzymy miłego odpoczynku.
Wszystkim życzymy bezpiecznych i niezapomnianych ferii.
Do zobaczenia 13 lutego 2017r.
Dyrekcja Gimnazjum im. dr. Władysława Brzezińskiego w Krajence

26 stycznia -  Pokazy ratownictwa

Uczniowie klas 3 w składzie Paulina Bartenowska (operator numerów alarmowych), Agata Bartenowska (narrator), Weronika Michalska (poszkodowana x2), Stefan (Fantom, poszkodowany 1), Adriana Mielke (świadek zdarzenia), Stanisław Ciechanowski (Ratownik #1), Kamil Kowalik (Ratownik #2) i opiekun Adam Michalec (który wcielił się w rolę gapia) przygotowali pokazy ratownictwa medycznego w przypadku zatrzymania akcji serca a także pokazali, jak zachować się w sytuacji załamania lodu na jeziorze/rzece/morzu/oceanie/stawie/oczku wodnym na działce/ na dużej kałuży.

25 stycznia - sztuka teatralna "Między dobrem a złem"

Dziś, 25 stycznia klasy trzecie udały się do Domu Kultury, by obejrzeć przygotowaną przez uczniów złotowskiego Liceum Ogólnokształcącego sztukę zatytułowaną "Między dobrem a złem". Impulsu do napisania tej sztuki opiekun Matysarka szukał w poezji francuskiego "poety przeklętego", Ch. Baudelair'a.

23 stycznia - koniec I semestru

 

20 stycznia 2017 - etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

20 stycznia 2017 r. w Pile odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Bannach (kl. 3c), Jagoda Lewandowska (kl. 3b), Stanisław Ciechanowski (kl. 3c)

15 stycznia 2017 - Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy

Dnia 15 stycznia 2017 roku uczniowie Gimnazjum im. dr. Wł. Brzezińskiego w Krajence pod opieką Elżbiety Żujew już po raz 12. kwestowali wspólnie z Jurkiem Owsiakiem i jego Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W 25 finale zbierano fundusze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.
Od wczesnych godzin rannych tej styczniowej niedzieli na ulicach Krajenki i gminnych wiosek 30 wolontariuszy zbierało datki od mieszkańców. A oni jak zwykle nie zawiedli, tegoroczna zbiórka okazała się rekordowa – do puszek trafiło 12 271,60 zł. Zaangażowanie wolontariuszy, ale również włączenie się do akcji orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej, Mażoretek towarzyszącym orkiestrze, uczniów Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Krajence oraz, oczywiście uczniów Gimnazjum im. dr. Wł. Brzezińskiego w Krajence pozwoliły pobić ten rekord.
Organizatorzy dziękują wszystkim , którzy włączyli się w tegoroczną zbiórkę, licząc na zaangażowanie i hojność w przyszłym roku.

 

22 grudnia - Świąteczny apel

 Przed świętami cała szkoła wysłuchała apelu z kolędami śpiewanymi przez uczniów i nauczycieli. Był też święty mikołaj, który wszystkich obdarował prezentami. Na koniec podsumowano konkursy w których brali udział nasi uczniowie i wręczono prezenty.

21 grudnia - Paczka św. Mikołaja

Uczniowie Gimnazjum im. dr. Wł. Brzezińskiego w Krajence już 3. raz wcielają się w św. Mikołaja i w okresie przedświątecznym starają pomóc najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszej gminy. W tym roku uczniowie postanowili wspomóc osoby starsze. W szkole odbyła się zbiórka żywności i produktów chemicznych; w porozumieniu z pracownikami MOPS uczniowie wybrali 6 rodzin, którym postanowi wręczyć paczki, które mają tym ludziom pomóc uwierzyć w św. Mikołaja.

20 grudnia - Konkurs Szkola Malego Inżyniera rozstrzygniety

Udało się !!!
Nasze Gimnazjum zajęło 2 miejsce i otrzyma niepowtarzalny zestaw nagród : zestaw klocków LEGO MINDSTORMS EV3 do budowy oraz programowania robotów o wartości 6000 zł, całodniowy festiwal technologiczny odbywający się w zwycięskiej szkole, pełen niezwykłych pokazów, stanowisk edukacyjnych oraz warsztatów z zakresu robotyki oraz programowania dla wszystkich uczniów szkoły. Festiwale technologiczne to święto nauki w szkole, składa się z wielu atrakcji – pokazów, warsztatów, wystaw i stanowisk edukacyjnych, na których uczniowie zobaczą np. jak działa drukarka 3D, sprawdzą jaka jest siła ich własnych umysłów oraz wezmą udział w zawodach robotów sumo. Dodatkowo dwóch nauczycieli weźmie udział w certyfikowanych warsztatach z zakresu robotyki i programowania z wykorzystaniem klocków LEGO MINDSTORM EV 3. Za wszystkie głosy bardzo bardzo dziękujemy!!!!!!!

20 grudnia - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W ramach Narodowego Programu Rozwoju czytelnictwa-Priorytet 3 nasza szkoła otrzymała 15 000 tys. zł. na zakup nowości wydawniczych. Książki można było kupować od września do 31 grudnia 2016 r. Na podstawie przeprowadzonych ankiet wśród uczniów i rodziców, rozmów indywidualnych z uczniami i nauczycielami, zgłaszanych propozycji do skrzynki ,,Chcemy przeczytać’ zakupiono do biblioteki 651 książek ( w tym: tytułów- 527, lektur- 48, audiobooków- 12). Wskaźnik wzrostu liczby wypożyczeń od września do grudnia ( rok 2015- rok 2016 ) wyniósł 131,81.

Biblioteka szkolna podjęła współpracę z biblioteką publiczną w Krajence. Odbyło się spotkanie dla najmłodszych pod tytułem ,,Słoneczko na kartkach książkowych’’. Młodzież gimnazjalna zorganizowała też w bibliotece ,,Sobotnie śniadanie literackie’’. W szkole również odbywały się wydarzenia promujące czytelnictwo: ,,Rok 2016- rokiem Henryka Sienkiewicza’’- flach mob; ,,Noc w szkole- noc w bibliotece’; akcja-zakładka ,,Wiersz w kieszeni; wystawa ,,Czytanie łączy pokolenia’’; konkurs literacki ,,Opowieść świąteczna’’- współpraca z LO w Krajence; konkurs poezji czytanej ,,W czterech językach o miłości’’; akcje czytelnicze- ,,Gimnazjaliści młodszym kolegom’’- współpraca ze szkołą podstawową; ,,Desant gimnazjalny w przedszkolu’’; głośne czytanie wypożyczonej z biblioteki książki na lekcjach wychowawczych (wrzesień- grudzień- wszystkie klasy); gazetki tematyczne- ,,Książki, które najchętniej czytamy’’, ,,Jej wysokość, Książka’’, ,,Rok 2016- rokiem Henryka Sienkiewicza’’, ,,Książki jubilatki 2016, Pisarze jubilaci 2016’’, ,, Dekalog wyedukowanego czytelnika. Dlaczego czytam’’; projekty inicjałów autorów ulubionych książek.

Każda klasa wykonała również pod kierunkiem wychowawcy projekt na podstawie wybranej z biblioteki książki. Uczniów cieszył fakt , że mieli duży wpływ na wybór kupowanych książek, dzięki czemu pozyskano nowych czytelników.

 

15 grudnia - Konkurs Pięknego Czytania Prozy i Poezji w języku angielskim

Dziś 15 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki w Łobżenicy Hania Bieńkowska, Monika Maniak i Marcin Spychalski wzięli udział w konkursie Pięknego Czytania Prozy i Poezji w języku angielskim. Ich zadaniem było zaprezentowanie wybranego przez jury tekstu .Marcin wybrał fragment "Alicji z Krainy Czarów", natomiast Monika i Hania wybrały wiersz pt."If" Rudyarda Kiplinga. Do szkoły wróciliśmy z II miejscem Marcina Spychalskiego.

10 gudnia - Maraton Pisania Listów

10 grudnia odbył się w naszej szkole Maraton Pisania Listów. Inicjatorem jest Amnesty International, która rokrocznie w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10.12.) apeluje o wysyłanie listów solidarności z osobami, których prawa są łamane. Im więcej listów zostanie napisanych, tym większa szansa, że uda się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. Wybrano 11 osób z całego świata. Każda osoba to dramatyczna, a czasami historia. jedni zostali uwięzieni za manifestowanie swoich przekonań, inni za walkę o prawo do pozostawania na swojej ziemi, a jeszcze inni za wysłanie SMSa.
W ubiegłym roku również braliśmy udział - w Pile. W tym roku po raz pierwszy sami zorganizowaliśmy MPL i cieszymy się, że tyle osób wzięło w nim udział. Przyszli uczniowie, ale i nauczyciele. Napisaliśmy 242 listy.

9-10 grudnia - Noc w gimnazjum 

Z 9 na 10 grudnia 2016 roku odbyła się noc w bibliotece. W imprezie wzięli udział uczniowie klas I,II i III. Celem spotkania było propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży. Uczniowie przyłączyli się również do maratonu pisania listów – w tę noc napisano 100 listów.

Konkurs na „Zdjęcie w tle” rozstrzygnięty!

Konkurs plastyczny na „Zdjęcie w tle” do strony szkolnej na Facebook’u został rozstrzygnięty.  Najwięcej głosów otrzymała praca grupy uczniów z klasy 1a, którzy w ten sposób zdobyli pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajął uczeń klasy 1c Marek Daszkiewicz, a trzecie miejsce uczennica klasy 1b Marta Marlewska. Gratulacje dla zwycięzców!

 

7 grudnia - Warsztaty programowania

Warsztaty programowania dla gimnazjalistów odbyły się 7 grudnia 2016 roku z Zsp 1 w Pile. Uczestniczyły w nim dwie uczennice naszej szkoły. Pierwszym zadaniem, z którym musiały zmierzyć się uczennice klasy III d było programowanie gry w scratchu 2, następne dziewczynki zmierzyły się z Code Blockiem i skryptami, cout, cin, if oraz endl. Ostatnim zadaniem było programowanie robotów w programie mblock. Po programowaniu robotów odbyły się wyścigi tych maszyn, uczennice naszej szkoły zdobyły pierwsze miejsce.

 

6 grudnia - Mikołajki

W dniu dzisiejszym nasze gimnazjum odwiedził Mikołaj i rozdawał wszystkim prezenty.

Szkolne Andrzejki

W tym roku szkolnym nasz samorząd uczniowski z okazji Andrzejek zorganizował zawody sportowe. Wspólnie z nauczycielami wychowania fizycznego przygotowali turniej, który spodobał się bardzo zarówno uczestnikom, jak i obserwującym. Wszyscy świetnie się bawili. Drużyny składały się z uczniów reprezentujących klasy pierwsze, drugie i trzecie, jednak z jednego pionu: A, B, C i D. Konkurencje, które zaproponowali nauczyciele, wymagały sprawności, współpracy i myślenia. Walkę o pierwsze miejsce zakończyła konkurencja siłowa - przeciąganie liny. Zwyciężyły klasy D, a nagrodą był ufundowany przez dyrektora naszej szkoły puchar. Gratulujemy zwycięzcom.

29 listopada - żywa lekcja historii

29 listopada zjechał do naszego gimnazjum rycerz. Ubrany jak średniowieczny woj, wyposażony w odpowiedni ekwipunek opowiadał tym razem naszym uczniom o średniowiecznych rycerzach. Niektórzy wzięli aktywny udział w tym przedstawieniu. Zostali wojami, damami dworu, giermkami. Dwóch z nich zostało na chwilę adeptami rycerskiego rzemiosła - Jakub Gyz z II B i Krystian Drzazga z III B. Ubrani w kolczugę i zbroję musieli wykonywać polecenia swego mistrza. Pozostali uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem brali udział w lekcji historii Polski.

 

Konkurs - Szkoła małego inżyniera

 

15032278 727116140778517 1212675128735098853 n

16 listopada - Lekcja EDB

16 listopada uczniowie klasy III d wybrali się do OSP Krajenka na zajęcia z ratownictwa medycznego. Celem było zapoznanie się ze sposobem użytkowania defibrylatora.Strażacy z OSP pokazali wiele ciekawych sytuacji ratowniczych. Zachęcili też uczniów do aktywnego udziału w zajęciach. Wszyscy wyszli zadowoleni i z większymi umiejętnościami ratowniczymi.

11 listopada - Świeto Niepodległości

Uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Była to też okazja by wręczyć puchary i medale naszym sportowcom zdobywającym czołowe miejsca w powiecie.

8 listopada - Teledyski do piosenki Dawida Kwiatkowskiego

Dawid Kwiatkowski wrócił do szkoły i po raz kolejny zaprosił uczniów do wzięcia udziału w konkursie na teledysk. Tym razem do piosenki pt. "Niezniszczalni". Należało obejrzeć oryginalny teledysk nagrany przez D. Kwiatkowskiego na planie serialu TVN, pobrać muzykę i razem z koleżankami i kolegami stworzyć własny.
Dwie grupy uczniów z naszego gimnazjum postanowiło zmierzyć się z tym zadaniem: klasa II A i uczniowie klas trzecich. Nagrane teledyski przesłane zostały do oceny konkursowego jury i D. Kwiatkowskiego. Wyniki zostały ogłoszone 8 listopada, niestety żaden ze zgłoszonych przez naszych gimnazjalistów nie znalazł się wśród finalistów.
Tym, którzy wzięli udział, gratulujemy pomysłu i zapału w realizacji tego przedsięwzięcia.

 

30 października - "Eko -Logika"

30 października br. nasi uczniowie udali się do Poznania na spotkanie edukacyjno - szkoleniowe pt."Eko-Logika" z cyklu Zielona Polska. W ramach tego spotkania wysłuchali wykładu Gerarda Sawickiego - przyrodnika i dziennikarza Telewizji Polskiej na temat relacji ludzi ze środowiskiem, katastrof ekologicznych, akcji sprzątania świata, najnowszych sposobów segregacji gospodarowania odpadami, bioróżnorodności, ochrony gatunków i siedlisk oraz odnawialnych źródeł energii. Wysłuchali również, zaproszonego na to spotkanie, zespołu Weekend. Dzień zakończyli obejrzeniem w Cinema City w centrum Plaza filmu pt. „Doktor Strange”.

Mistrzostwa Powiatu Złotowskiego w Piłce Halowej

Dnia 26 października odbyły się w Okonku Mistrzostwa Powiatu Złotowskiego w Piłce Halowej. W zawodach uczestniczyły Gimazja z Okonka, Złotów nr 2 i Zespół Szkół Katolickich. Nasza drużyna w składzie: Szymon Block- kapitan, Kamil Goździkowski, Patryk Milewczyk, Bartosz Spychalski, Dawid Pryciak, Krystian Drzazga, Wojtek Szłapa i Kajetan Sadłowski zajęła II miejsce. Strzelcami bramek dla naszej reprezentacji byli: Dawid Pryciak (x4), Kamil Goździkowski (x3), Szymon Block, Wojtek Szłapa i Kajetan Sadłowski. Wyniki naszej drużyny podczas turnieju:
Krajenka- Okonek 0:3
Krajenka: Złotów nr 2 3:0 (Goździkowski, Pryciak, Sadłowski)
Krajenka- Zespół Szkół Katolickich 7:2 (Pryciak x3, Goździkowski x2, Block, Szłapa).

 

21 października - Mistrzostwa Powiatu Złotowskiego w drużynowym tenisie stołowym

 

Wycieczka do Warszawy

W dniach 15 – 17 listopada klasa III C wraz z wychowawcą i nauczycielem historii uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Na miejsce dotarli kolejami państwowymi. Program był bardzo bogaty: Zamek Królewski, Starówka, Pomnik Nieznanego Żołnierza, Krakowskie Przedmieście, Centrum Nauki Kopernik, Pałac Kultury, Złote Tarasy, Multikino, Belweder, Łazienki i Sejm RP. Do każdego z tych miejsc docierali komunikacją miejską. Zaplanowane atrakcje budziły zainteresowanie, jednak największą okazał się Hangar 646, czyli Jump City, gdzie każdy próbował swoich sił w skakaniu na trampolinach.

21 października - konkurs na zdjęcie profilowe szkoły na facebooku

Zasady są bardzo proste:
- zrób ciekawe zdjęcie szkoły, kolegów, koleżanek
- zamiast zdjęcia możesz wykonać rysunek, a następnie go zeskanować
- zdjęcie profilowe można wykonać za pomącą grafiki komputerowej
- gotową pracę prześlij na adres nauczyciela – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarcz osobiście
- termin składania prac do 4.11.2016
- głosowanie na najlepsze zdjęcie profilowe od 9.11 do 18.11
- dla zwycięzców przewidziane nagrody

 

19 października - Teledysk

W dniu dzisiejszym klasa II A rozpoczęła pracę nad teledyskiem, który przygotowuje na konkurs TVN. Zadanie polega na nagraniu teledysku właśnie do piosenki Dawida Kwiatkowskiego. Pomysłodawczynią i reżyserem jest Iga Kornaś, a wspomaga ją cała klasa. Zyczymy powodzenia.

19 października - Lekcja języka angielskiego

Uczniowie powtarzali materiał gramatyczny z języka angielskiego korzystając z własnoręcznie wykonanych pomocy naukowych,

17 października - Szkolny turniej tenisa stołowego.

W turnieju brało udział 19 zawodników. Najlepszą wśród ośmiu startujących dziewcząt okazała się Marcelina Kowalska pokonując w finale Wiktorię Brzezińską,trzecią lokatę zajęła Aleksandra Okoń.
Wśród chłopców triumfował Jakub Gryczka,który w finale pokonał Wojtka Szłapę.Na podium zmieścił się również Eryk Lamtshek.
Cała szóstka będzie reprezentowała nasze gimnazjum w zawodach na szczeblu powiatowym, które odbędą się w naszej szkole.Gratulacje dla wszystkich uczestników, a naszym reprezentantom życzymy powodzenia!

Mistrzostw Powiatu Złotowskiego w Halowej Piłce Nożnej

Reprezentacja chłopców zajęła II miejsce w eliminacjach "Mistrzostw Powiatu Złotowskiego w Halowej Piłce Nożnej ", które rozegrano 13.10.2016r. w Zakrzewie. W zawodach uczestniczyły Gimnazja z Zakrzewa, Złotowa, Lipki, Krajenki. Naszą szkołę reprezentowali: Block Szymon - kapitan, Goździkowski Kamil, Milewczyk Patryk, Spychalski Bartosz, Kmiecik Robert, Pryciak Dawid, Szłapa Wojciech, Drzazga Krystian, Lamtschek Eryk, Sadłowski Kajetan.

 

Wyjazd do kina

Klasa IIC z okazji Dnia Edukacji Narodowej zaprosiła swojego wychowawcę Pana Łukasza Michniackiego na film pt. "Inferno"

 

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się uroczysty apel z z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy Ib przygotowali nietypową lekcję oraz zaśpiewali piosenkę dla nauczycieli. Klasy pierwsze zostały przyjęte w poczet uczniów gimnazjum. Ale zamin to się stało, musiały wykonać kilka zadań: rysowac z zamknietymi oczami, zatanczyc, krecic hula hop i zaprezentowac klasowy okrzyk. Ponieważ 13 października jest Dniem Ratownictwa Medycznego, uczniowie klas trzecich przygotowali krótki pokaz ratowniczy.

 

Kółko informatyczne

W dniu dzisiejszym na kółku informatycznym rozpoczął się konkurs o tytuł "Szkolnego Mistrza Arkusza Kalkulacyjnego" (SMAK). Co 2 tygodnie będziemy się spotykać, by omawiać problemy arkusza kalkulacyjnego, co może pomóc w rozwiązaniu zadań konkursowych. Zapraszam zainteresowanych konkursem lub tylko zagadnieniami informatycznymi na następne spotkanie 25 października o godzinie 14.10 w klasie 111. Adam Michalec

 

Lekcja EDB

Uczniowie klas trzecich ćwiczą na lekcji resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO). Mogą sami przekonać się, czy ratowanie czyjegoś życia jest łatwe. Po krótkim instruktażu każdy wykonał RKO na fantomie przed całą klasą i nie miał z tym większych problemów.

 

Wycieczka edukacyjna klas trzecich

W dniu 07.10.2016 r. odbyła się wycieczka edukacyjna klas trzecich do Bydgoszczy. Poznawanie miasta uczniowie rozpoczęli od Muzeum Kanału Bydgoskiego. Usłyszeli o jego historii i roli, jaką odegrał on w dziejach miasta. Kolejnym punktem wycieczki była zacumowana przy nabrzeżu zabytkowa barka Lemara, nadal pływająca, posiadająca osadę marynarską i jednocześnie będąca obiektem po części muzealnym. Następnie uczniowie przeszli na Wyspę Młyńską i w Muzeum Okręgowym zapoznali się ze zbiorami archeologicznymi, numizmatycznymi oraz obejrzeli eksponaty sztuki współczesnej. W kolejnym miejscu - Muzeum Mydła i Brudu - w ramach warsztatów przygotowali dla siebie mydełka. Ostatnim punktem wycieczki było wieczorne przedstawienie. Uczniowie obejrzeli operę komiczną G. Donizettiego pt. "Napój miłosny".

 

Warzywoludek

W ramach programu "Trzymaj formę" młodzież naszego gimnazjum podjęła wyzwanie wykonania Warzywoliudka, ze zdrowej żywności. Wielu uczniów przystąpiło do tej akcji i zaskoczyli swoją pomysłowością. Równolegle - na wesoło,
wykorzystując znaki nakazu i zakazu jako tło - zaprezentowali zdrową i szkodliwą żywność.
Dzięki tej akcji młodzież ma większą wiedzę na temat wartości odżywczych warzyw i owoców. A zastosowane formy
zachęciły wielu do uczestniczenia w tych zmaganiach.

 

Obiekty sportowe szkoły

Od września bieżącego roku w naszym gimnazjum poszerzona została baza obiektów, na których uczniowie mogą ćwiczyć i
trenować. Nowo powstały stadion daje możliwości uprawiania lekkiej atletyki, m.in. gry w piłkę nożną, skoku w dal i wzwyż,
rzutu kulą, dyskiem i oszczepem oraz biegania. Dotychczas istniejące korty tenisowe zostały zmodernizowane. Powiększono
korty do pełnych wymiarów oraz zamontowano blendy umożliwiające grę również w wietrzne dni.

 

Ciekawa chemia

 

Na biologii też sie dzieje

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

5 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Czekamy na wyniki.

 

 

 

Zbiór nakrętek

Zbierając nakrętki pomagamy innym, dołącz do nas !!!

 

Dzień chłopaka

 30 września to Dzień Chłopaka, więc dziewczęta ofiarowały swoim kolegom słodkie niespodzianki. Również i samorząd nie zapomniał o uczniach naszej szkoły.

 

Biegi przełajowe

Nasza drużyna chłopców w składzie Bartosz Spychalski, Kamil Goździkowski, Łukasz Rymon, Szymon Block, Robert Kmiecik, Dawid Pryciak, Jakub Świniarski, Kajetan Sadłowski, Jakub Gryz, Wojciech Kowalik w dniu dzisiejszym wywalczyli I miejsce w biegach przełajowych w kategorii chłopców. GRATULUJEMY!

 

Konkurs plastyczny "Oddal to"

W szkole odbył się konkurs plastyczny zatytułowany „Oddal wszystko to, co szkodzi zdrowiu”. Organizatorem konkursu był Główny Inspektorat Sanitarny z siedzibą w Warszawie. Celem konkursu było wykonanie prac wykorzystujących zdjęcia zrobione aplikacja „Oddal to”. Tematyka prac dotyczyła profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia, wolnego od używek.

Z naszej szkoły najładniejszą pracę wykonały dziewczęta z klasy 1a – Nikola Michałek, Lena Kiedrowicz, Aleksandra Włodarczyk i Wiktoria Widawska. Ich praca została wysłana do Warszawy na etap ogólnopolski. 

 

 

Obóz językowy w górach

Uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich w dniach 21-25 września br. uczestniczyli w obozie szkoleniowo-językowym "YouthMaSter - Akademia Młodych Osobowości". W drodze na miejsce (Stary Gierałtów) zwiedzali podziemia twierdzy kłodzkiej. Podczas zajęć z wolontariuszami z różnych krajów (Danii, Portugalii, Rumunii, Turcji, Hiszpanii i Indii) mieli okazję przekonać się, na czym polegają różnice kulturowe między tymi krajami. Ale przede wszystkim twórczo podchodzić do problemów, pracować i komunikować się w grupach oraz budować własną markę. A wszystko to w języku angielskim.

film z rozdania zaświadczeń

Sprzątanie świata

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2016 roku o godzinie 9.00 w sali gimnastyczniej gimnazjum nastąpiło uroczyste rozpoczęcie

roku szkolnego 2016/2017.